krabicka
ramecek

Příprava a uchovávání jídel

Krabičky každý den připravujeme v *** hotelu v Kolíně, vaří jej pro Vás tým kuchařů s mnohaletými zkušenostmi včetně praxí v mezinárodních hotelových řetězcích. Ke správnému uchování nutriční hodnoty používáme při přípravě šetrné technologické postupy a moderní gastronomické vybavení, např. konvektomaty.  Jídlo se ihned po uvaření pečlivě naváží do krabiček (aby byla důsledně respektována a dodržena energetická hodnota), poté se zachlazuje a zatavuje, aby byly zajištěny nejvyšší hygienické požadavky jak na čerstvost, tak na bezpečnost potravin.  Při výrobě se řídíme systémem kritických bodů HACCP.  Až do předání Vám jsou krabičky uchovávány při teplotě do 4 °C.

Způsob ohřevu jídel

Krabičky obdélníkového tvaru jsou uvnitř rozděleny na segmenty a ty jsou označeny samolepkou s upřesňující informací, o jaké jídlo se jedná, tj. snídaně, dopolední nebo odpolední svačina, oběd či večeře, a piktogramem, zda je třeba jídlo ohřívat.

Obvykle platí, že snídaně a svačiny nevyžadují ohřev, oběd a večeře ano – ale pochopitelně se to může v jednotlivé dny lišit. Způsob ohřevu závisí ve větší míře na vašich možnostech než na omezeních z naší strany. Pokrmy lze ohřívat buď nejpraktičtěji v mikrovlnné troubě – v dodané krabičce (doporučený ohřev při výkonu 750W je 2-4 minuty) nebo je možné jídlo přesunout do skleněné, keramické nádoby a prohřát v klasické nebo horkovzdušné troubě, některé přílohy jsou chutnější, pokud si je ohřejete napařením, maso a luštěniny lze ohřát na pánvičce – opět záleží na vašich prioritách a časových možnostech.

 

Skladování

Krabičky skladujte při teplotě 0 – 5°C.
Spotřebujte do data uvedeného na etiketě umístěné na horním obalu každé krabičky.


Likvidace obalů


Abychom k vám v pořádku doručili denní menu, využíváme jako obal plastové krabičky. Každý den jich obdržíte 4-5ks. Vzhledem k tomu, že se jedná o 100% recyklovatelný plast, žádáme Vás s ohledem na ekologický dopad o spolupráci při recyklaci. Po konzumaci všech pokrmů stačí krabičku vypláchnout nebo odmastit a vložit do patřičného kontejneru na plastový odpad. Děkujeme.

 
rightMenuLogin0
email
heslo


rightMenuCeny0

rightMenuObjednavka0

rightMenuAction0

rightMenuAktualniJidelnicek0ramecek

copyright 2011-2024 krabickuj.cz