krabicka
ramecek

Výpočet BMI

V současné době se velmi často pro hodnocení tělesné hmotnosti používá index tělesné hmotnosti, známý také jaké body mass index (BMI)). BMI se vypočítá tak, že hmotnost (v kg) vydělíte čtvercem výšky (tj. výška x výška v metrech).

Váha

 
Výška

 

Hodnota BMI je

Pásma body mass indexu (BMI)
  • podváha méně než 18,5
  • normální hmotnost 18,5 – 24,9
  • nadváha 25 – 29,9
  • obezita 30 – 39,9
  • obezita ohrožující život nad 40BMI ale není jediným kritériem k rozhodnutí, jestli člověk má či nemá nadváhu. Sportovci silových disciplin mají BMI  kolem 25 a přesto obézní nejsou. U mužů je fyziologické množství tělesného tuku mezi 10-20%, u žen je tento poměr vyšší – tj. 20-30%. Množství tělesného tuku se dá zjišťovat různými prostředky, od speciálních osobních vah až po sofistikované přístroje za mnoho set tisíc. Aktuální stav odráží i momentální zavodnění organismu, doporučuje se proto pro zachycení skutečných trendů ve vývoji podílu tukové tkáně provádět opakovaná měření na stejném přístroji.
Máte-li zájem o přesné proměření skladby těla na přístroji typu Bodystat včetně relevantních výstupu a doporučení, kontaktujte našeho poradce pro výživu.

Kromě BMI je také rychlým praktickým ukazatelem našich proporcí běžný krejčovský metr. Udělejte si chvilku času a proměřte se v pase, přes boky, přes prsa, v nejširším místě bicepsu, obvod stehna a lýtka. V rámci preventivních zdravotních programů  je doporučovaná hodnota obvodu pasu u můžu do 100 cm a u žen do 85 cm. Změřené si zaznamenejte a po cca 3měsíčním úsilí, ať už v rámci programů krabičkuj.cz nebo pohybové aktivity, si kromě hmotnosti zjistěte také rozdíly v obvodech svého těla. Více také v článku - Měříte si obvod pasu?

rightMenuLogin0
email
heslo


rightMenuCeny0

rightMenuObjednavka0

rightMenuAction0

rightMenuAktualniJidelnicek0ramecek

copyright 2011-2024 krabickuj.cz